Przejdź do treści
Strona główna » Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie pomieszczeń

W czasie pandemii płyn dezynfekcyjny zagościł w biurach na stałe. Dozowniki można znaleźć w każdej części budynku. Coraz większą popularność zyskuje również ozonowanie pomieszczeń. Na czym dokładnie polega? Po co ozonować wnętrze?

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie jest procesem odkażania ozonem. Podczas odkażania wykorzystuje się ozon, nazywany aktywnym tlenem. Jest uważany za jeden z najskuteczniejszych środków. Podczas ozonowania należy zachować ostrożność. To istotne, ponieważ ozon ma właściwości i toksyczne i odkażające.

Ozonowanie pomieszczeń powinna wykonać ekipa z profesjonalnym sprzętem. Próba ozonowania samodzielnie może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu.

Po co przeprowadzać ozonowanie domu?

Ozonowanie mieszkań staje się coraz bardziej popularne. Daje możliwość odkażenia mieszkania. To szczególnie przydatne, gdy w domu pojawiła się wilgoć. Dodatkowymi korzyściami z ozonowania domów są:

  • podniesie jakości powietrza,
  • dzięki usunięciu wirusów i bakterii dom staje się bezpieczniejszy,
  • pozwala pozbyć się szkodliwych związków wytworzonych przez grzyby,
  • skutecznie niweluje ryzyko zarażenia się wirusami,
  • umożliwia stworzenie prawie sterylnego środowiska,
  • ryzyko pojawienia się problemów zdrowotnych jest mniejsze.

Ozonowanie pomieszczeń – biura, itp.

W dobie pandemii COVID-19 ozonowanie biur stało się popularniejsze. Szczególnie, gdy okazało się, że któryś z pracowników był chory. W takich sytuacjach ozonowanie pozwala zabezpieczyć pozostałych pracowników. Dzięki odkażeniu aktywnym tlenem ryzyko zakażenia zmniejsza się.

RENEWALS jako specjaliści od ozonowania korzystają ze specjalnego sprzętu. Nasza ekipa ciągle doszkala się i szuka nowych technologii. To umożliwia korzystanie z najlepszych rozwiązań i poszerzanie wiedzy. Poza tym pozwala na zapewnienie kompleksowej usługi. Przyjdź do jednego z naszych oddziałów i dowiedz się więcej o korzyściach z ozonowania.